Szczegółowy program koncertów

WISŁA

AMFITEATR IM. STANISŁAWA HADYNY

24 lipca – sobota – g. 17.00

MAŁA WISŁA z Wisły

WISŁA z Wisły

MAGURZANIE z Łodygowic

BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic

BIOŁODUNAJCANIE z Białego Dunajca

BESKID z Bielska-Białej

ŚWARNI z Nowego Targu

potańcówka góralska

25 lipca – niedziela – g. 17.00

WAŃCY z Wisły

HULAJNIKI z Milówki

LACHY z Nowego Sącza

HAMERNIK z Krakowa

KOTARZANIE z Brennej

ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

MSZALNICZANIE z Mszalnicy

BRENNA z Brennej

26 lipca – poniedziałek – g. 17.00

PRZYSZOWIANIE z Przyszowej

ANDRYCHÓW z Andrychowa

GÓRALE ŁĄCCY z Łącka

WIERCHY z Milówki

ROŻNOWSKA DOLINA z Gródka nad Dunajcem

OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic

27 lipca – wtorek – g. 17.00

LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej

PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej

DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza

KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej

WATRA z Brzeźnicy

ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy

28 lipca – środa – g. 17.00

KAPELA BOROWICZKA z Wisły

BESTWINA z Bestwiny

REGLE z Poronina

DUDOSKI z Międzyrzecza Górnego

SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic

ROMANKA z Sopotni Małej

ISTEBNA z Istebnej

29 lipca – czwartek – g. 17.00

PODEGRODZIE z Podegrodzia

KURPIANKA z Kadzidła

PILSKO z Żywca

KOŚCIERZYNA z Kościerzyny

ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic

KAPELA JANICEK

30 lipca – piątek – g. 17.00

JAWORZE z Jaworza

KOZIANIE z Kóz

KOTLINA z Osieka

CZANTORIA z Ustronia

STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza

SZAMOTUŁY z Szamotuł

31 lipca – sobota – g. 17.00

TKOCZE z Wisły

RÓWNICA z Ustronia

ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy

MYSTKOWIANIE z Mystkowa

POŁONINY z Rzeszowa

ŻYWCZANIE z Żywca

KONIAKÓW z Koniakowa

potańcówka góralska

1 sierpnia – niedziela – g. 17.00

STEJIZBIANKI z Wisły

KÓNIOKOWIANIE z Koniakowa

ZBYRCOK z Juszczyna

KLIMCZOK ze Szczyrku

RYBARZOWICE z Rybarzowic

ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca

WISŁA PLUS z Wisły

KOROWÓD ZESPOŁÓW

24 lipca – sobota – g. 15.30

ul. 1 Maja, pl. B. Hoffa, Amfiteatr im. S. Hadyny

KONCERTY KAPEL I GRUP ŚPIEWACZYCH

25 lipca – 1 sierpnia g. 11.00

estrada na pl. B. Hoffa

SZCZYRK

ESTRADA NA PLACU ŚWIĘTEGO JAKUBA

24 lipca – sobota – g. 18.00

MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku

MAŁA ISTEBNA z Istebnej

BIEROWIANIE z Bier

MAŁA ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

25 lipca – niedziela – g. 18.00

PODOPIECZNI FUNDACJI BRACI GOLEC

ŚWARNI z Nowego Targu

KLIMCZOK ze Szczyrku

GÓRALE ŁĄCCY z Łącka

31 lipca – sobota – g. 18.00

WISŁA PLUS z Wisły

DOLINA ISEPNICY z Międzybrodzia Żywieckiego

KÓNIOKOWIANIE z Koniakowa

RYBARZOWICE z Rybarzowic

BESKID FOLK FESTIVAL – GOORAL LIVE ACT

1 sierpnia – niedziela – g. 18.00

ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy

SZAMOTUŁY z Szamotuł

KOTARZANIE z Brennej

ONDRASZEK ze Szczyrku

MSZA FESTIWALOWA

25 lipca – niedziela – g. 11.00

sanktuarium św. Jakuba

KOROWÓD GÓRALI

25 lipca – niedziela – g. 12.30

sanktuarium św. Jakuba, deptak nad Żylicą, pl. św. Jakuba

ŻYWIEC

AMFITEATR POD GROJCEM

52. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH

24 lipca – sobota – g. 18.00

GÓRALE ŁĄCCY z Łącka

KÓNIOKOWIANIE z Koniakowa

HAMERNIK z Krakowa

LIMANOWIANIE z Limanowej

KOWALNIA ze Stróż

LACHY z Nowego Sącza

ŻYWIECKIE SUWAKOWANIE – koncert galowy orkiestry festiwalowej 15. Spotkań Puzonowych

25 lipca – niedziela – g. 18.00

PRZYSZOWIANIE z Przyszowej

BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego

KONIAKÓW z Koniakowa

ZBYRCOK z Juszczyna

BIOŁODUNAJCANIE z Białego Dunajca

ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca (poza konkursem)

26 lipca – poniedziałek – g. 18.00

MSZALNICZANIE z Mszalnicy

KIJOM WORCI z Pisarzowej

LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej

OWCOK z Jabłonki

DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza

27 lipca – wtorek – g. 18.00

SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic

ISTEBNA z Istebnej

ROŻNOWSKA DOLINA z Gródka nad Dunajcem

OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic

REGLE z Poronina

28 lipca – środa – g. 18.00

KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej

WATRA z Brzeźnicy

ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy

WILKOWICANIE z Wilkowiska

GROJCOWIANIE z Wieprza

PODEGRODZIE z Podegrodzia

KONKURSOWE KONCERTY GÓRALSKICH KAPEL, GRUP ŚPIEWACZYCH I SOLISTÓW

24–28 lipca g. 10.00, Rynek

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI UCZESTNIKÓW 58. TKB

25 lipca – niedziela – g. 10.00

konkatedra Narodzenia NMP

KOROWÓD ZESPOŁÓW

25 lipca – niedziela – g. 11.00

spod konkatedry Narodzenia NMP na Rynek

KONCERTY TKB

30 lipca – piątek – g. 18.00

„Od folkloru do folku” – HANKA I DUDY, TYGIEL, POPIERONIE, WIKLINOWA oraz BREE

31 lipca – sobota – g. 18.00

„Górale patriotycznie” – MUZYCY Z BESKIDU ŚLĄSKIEGO, ŻYWIECKIEGO I PODHALA oraz CHÓR LUDOWY FUNDACJI BRACI GOLEC, PODOPIECZNI FUNDACJI BRACI GOLEC i GOLEC uORKIESTRA

1 sierpnia – niedziela – g. 18.00

„Wesele na pograniczu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego” – KONIAKÓW z Koniakowa i GROJCOWIANIE z Wieprza

koncert laureatów 52. Festiwalu Folkloru Górali Polskich, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, występy laureatów

„Muzyka gór” – WAŁASI, 9SIYŁ, SKŁAD NIEARCHAICZNY

KONCERTY KAPEL I GRUP ŚPIEWACZYCH

31 lipca – 1 sierpnia g. 10.00, Rynek

TARGI SZTUKI LUDOWEJ

24 lipca – 1 sierpnia g. 10.00–16.00, Rynek

WARSZTATY TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ

24–25 lipca g. 10.00, 31 lipca – 1 sierpnia g. 10.00

Rynek

MAKÓW PODHALAŃSKI

ESTRADA MAKOWIANKA

24 lipca – sobota – g. 17.00

MAŁE KĘTY z Kęt

KOZIANIE z Kóz

PRZYSZOWIANIE z Przyszowej

BESTWINA z Bestwiny

ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy

ZESPÓŁ FOLKOWY TRYPTYK

25 lipca – niedziela – g. 17.00

KOWALNIA ze Stróż

ONDRASZEK ze Szczyrku

RYBARZOWICE z Rybarzowic

WISŁA z Wisły

OWCOK z Jabłonki

31 lipca – sobota – g. 16.00

MALI MAGURZANIE z Łodygowic

STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza

BRENNA z Brennej

KOŚCIERZYNA z Kościerzyny

ZBYRCOK z Juszczyna

SZAMOTUŁY z Szamotuł

ZESPÓŁ FOLKOWY PotOCK

1 sierpnia – niedziela – 17.00

JUZYNA z Zawoi (grupa starsza)

RÓWNICA z Ustronia

POŁONINY z Rzeszowa

PILSKO z Żywca

BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego

OŚWIĘCIM

ESTRADA OBOK OŚWIĘCIMSKIEGO CENTRUM KULTURY

30 lipca – piątek – g. 18.00

ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

MYSTKOWIANIE z Mystkowa

KOŚCIERZYNA z Kościerzyny

POŁONINY z Rzeszowa

31 lipca – sobota – g. 18.00

FOLKOWE KLIMATY

VOŁOSI

DIKANDA

1 sierpnia – niedziela – g. 18.00

SAMI SWOI

KURPIANKA z Kadzidła

MAŁE HAJDUKI z Oświęcimia

HAJDUKI z Oświęcimia

KOTLINA z Osieka

BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic

ANDRYCHÓW z Andrychowa

UJSOŁY

AMFITEATR

43. Wawrzyńcowe Hudy

31 lipca – sobota – g. 18.00

KURPIANKA z Kadzidła

ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic

WISŁA Z Wisły

Występy lokalnych zespołów i kapel

PODPALENIE WAWRZYŃCOWEJ HUDY (g. 22.00)

występ kapeli folkowej

WARSZTATY RĘKODZIELNICZE, WYSTAWA I KIERMASZ RĘKODZIEŁA

g. 17.00-18.00

1 sierpnia – niedziela – g. 19.00

STAROSĄDECZANIE ze Starego Sącza

SPOD KIKULI z Lalik

ISTEBNA

AMFITEATR POD SKOCZNIĄ

26. Festyn Istebniański

24 lipca – sobota – g. 18.00

KONIAKÓW z Koniakowa

JUZYNA z Zawoi (grupa młodsza)

SPOD KIKULI z Lalik

RYBARZOWICE z Rybarzowic

25 lipca – niedziela – g. 16.30

LIMANOWIANIE z Limanowej

ISTEBNA z Istebnej

ROMANKA z Sopotni Małej

KOROWÓD

g. 15.30

JABŁONKÓW

LASEK MIEJSKI

74. Gorolski Święto

htps://www.gorolskiswieto.cz

BIELSKO-BIAŁA

RYNEK BIELSKIEJ STARÓWKI

1 sierpnia – niedziela – g. 17.00

MYSTKOWIANIE z Mystkowa

KOŚCIERZYNA z Kościerzyny

WIERCHY z Milówki